9 טיפים לעיצוב לוגו – איך למתג כמו מקצוען

מאות אנשים כבר התחברו לקבוצות הוואטספ של תן-בוסט

9 טיפים לעיצוב לוגו – איך למתג כמו מקצוען

לוגו הוא ייצוג ויזואלי של זהות המותג ומשמש ככלי רב עוצמה ליצירת היכרות עם המותג, ביסוס הביטחון עם
המותג ומסירת מסרים תת הכרתיים. עיצוב לוגו שהוא גם מושך ויזואלית וגם מעביר את המהות של מותג
יכולה להיות משימה מאתגרת. במאמר זה, ניתן טיפים לעיצוב לוגו, טיפים חיוניים שיעזרו לך לעצב לוגו שעושה את העבודה.

טיפים לעיצוב לוגו

 1. להבין את המותג:

  לפני שצוללים לתהליך העיצוב, יש להקדיש את הזמן כדי להבין היטב את המותג עבורו יוצרים את הלוגו. יש להכיר את ערכי המותג, קהל היעד והצעת המכירה הייחודית. הבנה זו תנחה את בחירות העיצוב ותבטיח שהלוגו יתיישר בצורה מושלמת עם אישיות המותג.

 2. פשטות היא המפתח:

  עיצוב לוגו פשוט הוא לרוב בלתי נשכח. יש לכוון לקווים נקיים, אלמנטים מינימליים וטיפוגרפיה לא מסובכת. כדאי להמנע מבלגן ופרטים מוגזמים שעלולים רק להפריע לעיניים. הפשטות מאפשרת זיהוי קל במגוון מדיומים וגדלים.

 3. שיקוף האישיות של המותג

  הלוגו צריך לשקף את האישיות ואת המהות של המותג שהוא מייצג. יש לקחת בחשבון את הקול, הערכים והאווירה הכללית של המותג. האם המותג שובב או רציני? מודרני או קלאסי? המאפיינים האלה בבחירות העיצוביות חשובים בצורה בלתי רגילה. בחירת צבעים מתאימים, טיפוגרפיה ואלמנטים ויזואליים יעוררו את התגובה הרגשית הרצויה שחייבת להשתלב עם אופי ואישיות המותג.

 4. רספונסיביות

  לוגו מעוצב היטב צריך להיות ניתן להרחבה והקטנה ולהבטיח שהוא נראה מרשים באותה מידה בגדלים ובפלטפורמות שונות. יש לבדוק את הלוגו בגדלים שונים, מבאנרים גדולים ועד סמלי אפליקציה קטנים. לוגו רספונסיבי, כלומר כזה שיכול להיות מונח במבחר רב של מידות מבטיח זיהוי וניראות עקביים, ללא קשר ליישום שלו.

 5. בחירת צבעים אסטרטגית

  לצבעים יש השפעה עמוקה על רגשות ותפיסות אנושיות. חשוב לבחור צבעים המהדהדים את ערכי המותג ומעוררים את התגובה הרגשית הרצויה מקהל היעד. יש לשקלל בבחירת הצבע את האסוציאציות התרבותיות ופסיכולוגיית הצבעים תוך שמירה על פלטת צבעים מאוזנת. בד"כ יש להגביל ל 2 צבעים את מספר הצבעים בלוגו לשמירה על פשטות.

 6. הטיפוגרפיה חשובה

  הבחירה בטיפוגרפיה יכולה להשפיע באופן משמעותי על המסר ועל זהות המותג של הלוגו. יש לבחור גופנים המשלימים את אישיות המותג ומבטיחים קריאות במדיומים שונים. הטיפוגרפיה לבד יכולה וצריכה לייצר סמל מסחרי ייחודי שמייחד את המותג.

 7. עיצוב נצחי

  יש להימנע מלהיות מושפעים יתר על המידה ממגמות עיצוב נוכחיות שעלולות להעלם במהרה. עיצוב לוגו נצחי מבטיח אריכות ימים ומונע את הצורך במיתוג מחדש. חפשו השראה מסמלים קלאסיים והתמקדו ביצירת עיצוב שיכול לעמוד במבחן הזמן תוך שהוא נשאר רלוונטי בנוף העיצובי המתפתח ללא הרף.

 8. וורסטליות ורב תכליתיות

  לוגו צריך להיראות מושך באותה מידה בפורמטים דיגיטליים ומודפסים, ברקעים שונים ובמיקומים שונים. טיפ חשוב: לוגו צריך להיראות ייחודי ומקצועי בגווני אפור וכגרסה בצבע אחד. גמישות זו תאפשר להחיל את הלוגו בקלות על חומרי שיווק ופלטפורמות שונות.

 9. משוב

  עיצוב הוא תהליך. חיפוש משוב הוא חיוני כדי לחדד ולשפר את עיצוב הלוגו. כדאי לשתף את העבודה עם עמיתים, לקוחות או אפילו חברי קהל יעד כדי לאסוף נקודות מבט מגוונות. אמצו ביקורת בונה והשתמשו בה כהזדמנות לבצע התאמות נחוצות וליצור לוגו המייצג את המותג בצורה יעילה.

סיכום:
עיצוב לוגו המקיף את זהות המותג דורש התחשבות והבנה עמוקה של ערכי המותג וקהל היעד. על ידי ביצוע
תשעת העצות החיוניות הללו, ניתן יהיה ליצור לוגו שעושה את העבודה, מושך, בלתי נשכח ומשפיע מבחינה ויזואלית. זכרו, לוגו מעוצב היטב יכול להיות אבן היסוד של זהות מותג מצליחה.

דילוג לתוכן